Co możesz zrobić dla siebie i innych osób?


LAS PEŁEN MYŚLI / sobota, 14 marca, 2020

Pytanie, które zadaję sobie od paru dni. Więcej wolnego czasu oznacza dużo czasu spędzonego w domu. Myślę, że wszystkim wyjdzie to na dobre.

Na co przeznaczę ten czas? Mam wiele pomysłów i chciałabym je zrealizować. Chciałabym poświęcić czas dla siebie, swoich zainteresowań, pasji i przyjemności. Chcę nauczyć się czegoś nowego. Kursów on-line jest pod dostatkiem, więc kto wie, może to sposób inwestycji w siebie? Na szczęście nie przeczytałam książek, które zamówiłam jakiś czas temu. Mogę nadrobić zaległości, bez pośpiechu. Czas wolny to również możliwość obejrzenia serii ulubionych filmów. No i język angielski. Ogólnie, oprócz książek, leży parę opowiadań, które muszę przeczytać. Kiedyś czytałam już takowe w języku angielskim, dzięki czemu poznałam mnóstwo nowych słów. To naprawdę dobry sposób, by nie zapomnieć jak używa się obcego języka. Polecam również zagraniczne programy telewizyjne

No, ale ten czas to przede wszystkim spędzenie go z bliskimi, którzy na co dzień są zajęci, tak samo jak my. Możemy odkrywać siebie na nowo, pozwalając na codzienność. Lubię takie leniwe dni. Oczywiście wszystko z umiarem, bo czasami zbyt długie siedzenie i obijanie się, potrafi nie być dla nas korzystne. Jeśli jednak wykorzystamy ten czas na coś co doda nam wartości, jestem jak najbardziej za.