Czym jest dla mnie uważność?


LAS PEŁEN MYŚLI / niedziela, 6 września, 2020

Tak już jesiennie, z kubkiem gruszkowej herbaty oraz wpadającymi promieniami słońca przez okno.

Chcę opowiedzieć Wam, czym jest dla mnie uważność. Odkąd zaczęłam się nią interesować, dostrzegam więcej rzeczy niż wcześniej. Zwracam uwagę na to, co robię w danym momencie.

Kiedy budzę się rano i stawiam bose stopy na miękkim dywanie, opisuję co czuję gdy na nim stoję. Czy dywan jest ciepły, przyjemny, a może szorstki.

Pijąc kawę, skupiam się tylko i wyłącznie na tym, że piję kawę. Obserwuję jak mleko rozjaśnia jej kolor. Rozkoszuję się smakiem słodkiego napoju i cieszę, że ktoś wpadł na pomysł, by obdarować nim ludzi. Ja uwielbiam pić kawę rano.

Wychodzę z domu i biorę pierwszy oddech. Myślę, czy powietrze jest suche, czy wilgotne? Mrużę oczy kiedy słońce świeci mi w twarz. To miłe uczucie, czuć jego ciepło na powitanie.

Jeśli jestem zajęta w ciągu dnia, lubię na moment skupić uwagę na czymś co właśnie robię. To daje mi poczucie, że wszystko jest dobrze, a obawy są chwilowe.

Cały czas uczę się uważności. To dla mnie nie jest łatwe, jednak widzę, że zwracam uwagę na więcej rzeczy. Inwestuję w siebie, bo to najlepsze co mogę dla siebie zrobić.