Kochana Kobieto- tak, to Ty i ja.


LAS PEŁEN MYŚLI / niedziela, 8 marca, 2020

Marzec zawsze kojarzy mi się z wiosną. A czym jest wiosna? Dla mnie kwitnącą Kobietą. I chciałabym tego posta skierować do wyjątkowej Kobiety, takiej jak Ty.

Zrobiłam małe podsumowanie swoich celów, ale także tych zasłyszanych od innych. Stworzyłam zasady, których myślę, że powinna trzymać się każda kobieta, która ma zamiar być szczęśliwa. Oczywiście można do nich dodać wiele innych punktów. Bo najważniejsze to spełniać się w tym czym się chce.

1. Uśmiechaj się dużo, bo uśmiech dodaje urody.

Nie trzeba być mężczyzną, żeby stwierdzić, że uśmiechnięta kobieta to magia, która przyciąga innych ludzi.

2. Rób sobie codziennie małe przyjemności.

Ulubiona książka, lampka wina, czekolada, a może kąpiel w żelu pod prysznic, który pachnie najlepiej na świecie? Wiem, że kobiety czasami o tym zapominają, bo codzienność, obowiązki, dzieci, zmęczenie, ale jeśli znajdzie się czas dla naszych przyjemności, będziemy czuły się lepiej. Im bardziej dbamy o siebie, tym lepiej dajemy radę w codziennych zmaganiach w różnych dziedzinach.

3. Bądź asertywna.

Niestety, wiem, że wielu kobietom asertywność sprawia dużo kłopotu. Ja czasami też miewam z tym problem, ale nie pozwólmy, by to ktoś inny podejmował za nas decyzje, bo potem będziemy nieszczęśliwe.

4. Działaj według swoich zasad.

Nie jesteśmy idealne i popełniamy błędy. Czasami ciężko kierować się zdrowym rozsądkiem kiedy w grę wchodzą uczucia. A jeszcze trudniej kiedy nagina się swoje zasady dla drugiej osoby. O wiele łatwiej jest kiedy bez względu na wszystko już na samym początku nie pozwolimy sobie na pewne sytuacje. Oszczędzi nam to stresu, smutku i rozczarowania.

5. Bądź miła dla tych, którzy również są mili.

Kiedy byłam mała, powtarzano mi, że mam być miła dla wszystkich ludzi. No i potem ktoś pozwalał sobie za dużo, a ja? No, byłam miła. Nie mogłam zrozumieć co w tym złego skoro bycie miłym jest dobre. Nie można być miłą dla kogoś kto bez przerwy nas obraża czy nie szanuje. Jeśli mam do czynienia z kimś kogo nie lubię, staram się być neutralna. To co posyłasz w stronę innych, to samo do Ciebie wraca.

6. Szanuj się.

Bo jeśli Ty tego nie będziesz robić to nikt do Ciebie nie będzie miał szacunku. Sama się o tym przekonałam. Nie każda kobieta myśli o sobie dobrze, więc automatycznie daje sygnał, że czegoś jej brakuje, a ludzi, którzy chcą to wykorzystać jest mnóstwo.

7. Zasługujesz na wszystko co najlepsze.

I to jest prawda. Nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej. Jesteś ogromnie ważna i nie pozwalaj sobie na bylejakość. A najważniejsze jeśli znasz swoją wartość i nie pozwolisz, by ktoś to podważył.

8. Związki, ale nie za wszelką cenę.

Jeżeli coś nie pasuje, po prostu odpuść. To pewne, że beznadziejna relacja niszczy i nie przynosi szczęścia. Jestem zdania, że lepiej się rozstać niż męczyć. I nieważne jaki jest Twój stan cywilny. Jeżeli relacja, w której tkwisz sprawia, że się nie uśmiechasz, uwolnij się od niej. W końcu to Ty kierujesz swoim szczęściem. Ważniejszy jest szacunek do samej siebie i zadowolenie z bycia samej ze sobą.

9. Nie odkładaj niczego na potem.

Nie jestem osobą, która lubi czekać kiedy nic się nie dzieje. I przyznaję, że działam pod wpływem emocji. Mogę to analizować, ale kiedy pojawi się impuls, po prostu działam. Czasami przynosi to pozytywne efekty, a czasami nie. Przynajmniej nie zarzucam sobie, że niczego nie robię. Tyle kobiet ma swoje marzenia, cele, plany. Nie odkładajmy tego na potem. Zresztą, jestem zdania, że samo do nas nie przyjdzie. Trzeba sobie pomóc i zrobić pierwszy krok. Dotyczy to wszystkiego; związku, pracy, miejsca zamieszkania, podróży, założenia rodziny, zmiany samochodu. Jeśli czujemy się w danej sytuacji źle, zmieńmy to. Wiadomo, że czasami zmiany wymagają czasu, ale jeśli działamy i idziemy w tym kierunku, wiemy, że nasze marzenia się spełnią.

10. Bądź sobą.

Uwielbiam te osoby, które mówią do nas “masz być sobą”, a potem są rozczarowane. Nie ma co ukrywać swoich pragnień, udawać kogoś kim się nie jest, próbować spełnić oczekiwania innych. Co do oczekiwań, można dyskutować jeżeli druga osoba też coś od siebie da. Jeżeli ktoś nie akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy to po co ten niepotrzebny wysiłek? Bycie sobą popłaca najbardziej.

11. Bądź niezależna.

Na szczęście wiele kobiet właśnie takimi jest. Niezależność u kobiety to atrakcyjność. A co najważniejsze, to zdrowie psychiczne i brak zarzucenia sobie czegokolwiek.

Co mogę jeszcze dodać? Że kobieta kochana, doceniana, akceptowana, spełniona to kobieta szczęśliwa.

Kobiety, pięknego dnia!